A password will be e-mailed to you.

Sosa.. bir ton kaçırdı! Neden?

Fikrimin İnce Golü

Şenol Güneş çark edip, ona “asıl çocuklardan biri” payesini verdiğinden beri karşılığını veriyor Sosa.. Hem de ne karşılık:

6 gol, 12 asist..

Sosa, bu rakamlardan ibaret de değil aslında.. En kritik zamanda attığı goller, yaptığı asistler yanında takımına “liderlik” de yapıyor.. Bunu örnekleriyle anlatmalı; o bir başka yazıya..

Süper Lig’in bitimine 3 hafta kala, Beşiktaş, Galatasaray deplasmanında çok kritik bir maça çıkıyor; mutlak kazanmaları gereken.. Sosa, çok ihtiyaç duyulan golü yapma fırsatını defalarca buluyor, ancak bir türlü olmuyor.. Bir kısmında Muslera var ona geçit vermeyen, bir kısmında ise..

Acaba bunlar niye olmadı, Sosa neden yapamadı bu golleri?

Sol yerine sağıyla vurunca

GS - BJK 0-1 32H 20160508 Sosa sol yerine sağ

Soldan Olcay’ın kestiği topa sol yerine sağıyla vuruyor havada bel ve bileğini döndürerek..

Zorlama bir vuruş.. top tıngır mıngır Muslera’nın üstüne gidiyor.. Bu bir kurtarış bile değil..

Abanınca..

GS - BJK 0-1 32H 20160508 Sosa solla abanıyor

Oğuzhan’ın çok güzel getirdiği topta, Sosa cepheden vuruyor.. sol’uyla.. kargalara.. sebep? Abanıyor da, ondan! Yukarıdaki ana bakınca “başka ne yapabilirdi ki” denilebilir ama kazın ayağı öyle değil..

Sizce, plase’yi tercih etse Muslera o topu çıkarabilir miydi?

GS - BJK 0-1 32H 20160508 Sosa plase yapsa

Bu kez doğru yere, doğru vuruş ama..

sağ açık gibi topu kanattan götürüp 0’a indiren Mario Gomez’in güzel pasında, bomboş ve kaleye çok yakın Sosa. Bekletmeden, gelişine vuruyor.. bu bir plase, uzak köşeye.. Muslera’nın uzanması en zor yere..

GS - BJK 0-1 32H 20160508 Sosa yeterince iyi değilLakin az farkla auta çıkıyor top.. kötü vuruş değil; ancak yeterince de iyi değil..

Bir vuruşun yeterince iyi olması için kaleyi bulması gerekir.. en azından..

Sosa’nın bulduğu net pozisyonların yanı sıra 2-3 tane de gol vuruşu var Muslera’nın izin vermediği.. Önde oynasa da, bir orta saha oyuncusunun bu kadar çok golle burun buruna kalması sıra dışı.. Takımların toplamda bile bu kadarını bulamadıkları nice maçlar oynanıyor.. Sosa dışında, bunu mümkün kılan Şenol Güneş’e, Beşiktaş’a bravo!

Bir de buna, Sosa’ya maç boyu izin veren Galatasaray ve Riekerink var.. onlara ne demeli?

FUTBOL’A AKIL GÖZÜYLA BAK!  ALEMİN GÖREMEDİĞİNİ SEN GÖR!

İlgili Yazılar:

FUTBOLA AKIL GÖZÜYLE BAK; 2024 

Başka yazı yok