A password will be e-mailed to you.

Beşiktaş’ın göçebeliği bitti

Fikrimin İnce Golü

2.5 yıllık koşturmaca bitti.. Oradan oraya, eloğlu’nun stadlarında oynama bitii. O vefakar, o cefakar taraftara olan hasret bitti.. Beşiktaş, Süper Lig’in açılışından tam 28 hafta sonra, bitime sadece 6 hafta kala, yeni stadı Vodafone Arena‘da açılışı yaptı..

Beşiktaş, “kendi evin – seyircin önünde oynamak pekala ters de tepebilir” endişelerini de aşarak, Bursaspor’u 3-2 yenmeyi başardı.

Bursaspor, ligin en iyi futbolunu oynayan rakibi karşısında, Süper Lig’in en yenien akıllı stadının atmosferinden etkilenmedi. 3-1 geriye düşmesine rağmen pes etmedi. Stadı dolduran 40 bin küsurBeşiktaş taraftarına maçın son bölümünde korkulu anlar yaşattı.

Bursaspor, bu direnciyle, rakibi sahalarda nadir görülen bir değişikliğe zorladı. Şenol Güneş 80’de iki bekini birden değiştirdi.

Bu yönüyle, maçı kaybederken bile, Bursaspor takdiri hak etti. Rakibi Beşiktaş’a, aslında herkese hiç unutulmaması gerekeni hatırlattı:

Hayat;  öyle kolay değil! Hiçbirimiz için..

Büyük fırsat kaçtı

Tarihi gecede, maçın sonundaki tatsız görüntüler, iki takım arasındaki itiş kakışlar, karşılıklı birer kırmızı kart!.. Belki de çok önemli bir fırsatın heba edilmesiydi.

BJK - BURSA  3-2  28 H 20160411 Maç sonu Olaylar

Bunun yerine, maç sonu karşılıklı tebrikler, sarılıp öpüşmeler sergilense; iki kulüp arasındaki malum – gereksiz gerginlik oracıkta tarihe gömülebilirdi.. Maalesef.. Olmadı!

FUTBOL’A AKIL GÖZÜYLA BAK!  ALEMİN GÖREMEDİĞİNİ SEN GÖR!

İlgili Yazılar:

FUTBOLA AKIL GÖZÜYLE BAK; 2021 

Başka yazı yok