Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

NANİ İLE KIRDIĞINI MEİRELESS’LE BATIRIRSAN

Fikrimin İnce Golü

Avrupa’da başarılı olmak istiyorsan yediğin ‘pres’ten çıkmayı bileceksin.. Beceremiyorsan; başın dertte! Becerebiliyorsan; ne lezzetli meyvalar var o bahçelerde.. Henüz dakika 1.07; Shakthtar hücumu.. Ayaktan açılan topa Nani yetişiyor.. Maharet & Akıl becerisiyle topa hakim oluyor..  Sonra, basan 2 Shaktarlıyı daracık yerde ekarte edecek ince bilek işleri ve topu Meireless’e aktarıyor.. İşte Nani‘nin F.Bahçe’yi presten çıkaran enfes işleri: Buraya kadar Nani’nin işleri Avrupa standardında; her yerde iş yapar.. Peki ya sonrası? Meireless rahat; henüz baskı yok! Üstelik önündeki pas alternatifleri bol!Meireless geveliyor SHAK - FB 3-0 20150805 CL -1En iyi alternatif? SOW! Önü boş.. Üstüne ters tarafta.. Biz Meireless’ten bu topu oraya atmasını beklemiyoruz.. İnce iş değil aslında ama (kimbilir kaç milyonluk) Meireless’ten beklemiyoruz!?? O en yakındaki Diego‘ya atıyor topu.. Diego, arkası rakibe dönük diye (çevre kontrolü yapmalıydı!) tekrar geriye..  Pres kırmak – kontra’ya çıkmak durumundaki FBahçe’de top yine Meireless’de! Meireless geveliyor SHAK - FB 3-0 20150805 CL -2Ne diyorsunuz? Meireless hala rahat! Önündeki müsait Fernadao’ya ayak içiyle gönderecek! 7 (YEDİ!) Shaktharlı’yı oyundan düşürecek en basit bir pasla!.. ÖYLE Mİ?Meireless geveliyor SHAK - FB 3-0 20150805 CL -3 PEK öyle değil.. O yine bomboş Fernandao’yu görmüyor.. geveliyor.. ve baskıyı yiyor tabi.. Başı dertte!.. Hakem faul düdüğünü çalıyor; Faul!

Top neticede FBahçe’de kalıyor nasıl olsa ya.. Kimsenin bu ülkede buna itirazı olmuyor elbette! Ne de olsa top kaybedilmemiş!..

Bu sahneleri bir de Lucescu‘nun (önemli kısmı düz oyuncularla) Shakthar’da nasıl yaptırdığına bakın.. Ve mukayese edin.. Şimdi anlaşılabiliyor mu acaba, F.Bahçe Shakthar’ı neden eleyemezdi? Sadece (ilk) 1 dakika içindeki öteki iki ipucunu görmek için: 27. SANİYEDE GOL POZİSYONU VERİRSEN.. KORNERDE BÖYLE SAVUNURSAN.. ANA YAZI: SENİNLE BİR DAKİKA

FUTBOLA AKIL GÖZÜYLE BAK; 2019 

Başka yazı yok