Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Muhteşem ATİBA

Fikrimin İnce Golü

Transfer yapıyorsan, ülkemin kıymetli dövizini harcıyorsan.. böylesini yapacaksın..

O bir istikrar abidesi.. Düzgün bir profesyonel; sadece işine bakan, sadece futbol oynamak isteyen biri: Atiba Hutchinson! O bir ROL MODEL..

O, sahanın neresinde olduğuna aldırmaksızın sürekli inisyatif kullanan bir futbolcu.. Ayağındaki topun kıymetini bilen onu en iyisiyle kullanmak isyen bir futbolcu..

Mesela, derbide muhteşem bir savunma örneği gösterip, üzerine topu nasıl kullandığına bakın.. nasıl efektif nasıl klas..

Pek çok yaldızlı yıldız sorumluluktan kaçarken, seni beni kendini idare ederken..

Medyasının, Teknik Direktörünün, e haliyle tribünlerin de “Vur Koçum Tac”a-Korner’e” dediği bir ülkede.. kullanıyor O top’u.. Yerel, vizyonsuz standartların üstünde; evrensel Arena’da iş yapacak standartlarda.. O, sadece bu yönüyle bile.. bir ROL MODEL..

Üstüne becerilerini de koy; Barca‘da oynar pekala!

Hal böyle olunca..

Baş tac’ı olmazsın güzel ülkemde.. Elbette, Kanada pasaportlu olup Premier League – La Liga’dan filan da gelmeyince, hele bir de bonservisin için bol milyon Avro ödenmemişse.. “underrated” olursun; hakkın verilmez..

Mesela, derbide 81. dakika.. Skor 2-1, Galatasaray bastırıyor; Olcan şutu atmış Günay ancak çelebilmiş topu.. 18’de bin kişi var; karambol var; üstelik arkadan saldıran bir Olcan var!!! Bundan daha kritik pozisyon mu olur; Vur kornere; Kurtul! değil mi?

Bak ne yapıyor Atiba o topa, Olcan’a, Galatasaray’a..

Dünya Klası‘nda sıradışı işler, peki spiker ne diyor? O demiyor bir şey; tek kelime bile yok! 

Nitekim, Beşiktaş bu yıl gönderiyordu onu.. Hatta medyaya göre göndermişti bile! Sebep? Kontrat görüşmelerinde birkaç yüz bin Avro’nun pazarlığı, kimlere kimlere ne paralar ödenip sokağa atılırken!..

Ne mutlu Beşiktaşlılar’a ve futbolseverlere ki sonuçta bir anlaşma sağlandı ve bizler onu seyredebiliyoruz bugün..

Biz de fırsattan istifade, Atiba’nın sahadaki işlerini ders konusu yapabiliyoruz..

Mesela.. yine derbide, Kader değiştiren pozisyondaki enfes savunmasının bir benzeri.. ensesinde boza pişiren Yasin‘e rağmen topu kullandığı pozisyon..

FUTBOLA AKIL GÖZÜYLE BAK; 2019 

Başka yazı yok