Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.
Fikrimin İnce Golü

7‘yi haydi haydi verir.. Neden?

Ozan klası olan futbolcu.. Kjaer’se sıradan.. Ozan’ın yapabilecekleri sana içeride de yeter; Avrupa’da da.. Kjaer’inki ise ancak burada; O bile tartışmalı..

Süper Kupa Finali”de transfer şaşkını olarak yaptığına bakın.. KLAS..

Kjaer oynasa oynasa stoper oynar; belki devşirme bek oynar.. Ozan ise “oynar” değil; oynadı.. Savunma önünde; bekte; sağaçıkta; stoperde..

Ozan oynar ve kendini geliştirirse.. Mesela bir İlkay olabilir; hatta fazlasını olabilir.. Kjaer’in olabileceği en fazlasından bir Lugano olmak.. Lugano ise bir Högh bile değildi.. bilmem anlatabildim mi?

Ozan’ı satarsın.. becerirsen elini öpene satarsın.. Kjaer’i kime satarsın?? diyelim sattın; kaça satarsın? Ozan’ı oynatmayı becerebilirsen (burası kuşkulu!) ve en önemlisi kendisini geliştirmesini becerebilirsen..

Elin Portekizlisinin yaptığını sen de yapabilirsin: hani şu 1’e alıp 20’ye çakma işini.. 1’e almadın; ama aldığının 3 misline 5 misline çakabilirsin.. Oynadıkları da yanına kar kalır..

Tabi bütün mesele Ozan’ı oynatabilmekte.. Oynatamazsan bile, kimlere kimlere Ozan’dan çok daha fazlasını çarçur etmişken bir fazlası ne farkeder?

Çuvallayacaksan transferde, Ozanlar’la çuvalla..

 

 

 

 

FUTBOLA AKIL GÖZÜYLE BAK; 2019 

Başka yazı yok