Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Kim Kazanır?

Fikrimin İnce Golü

Kim kazanir - Shaktar - F.Bahçe 2015-08-05

Kestirmeden gidelim; herhangi bir gecede; kim kim’le oynarsa oynasın herkes kazanabilir.. Kim aksini iddia ediyorsa, bilin ki atıp tutanlardandır..

Bunun dışında elbette her takımın bir gücü var.. Artıları da var; eksileri de.. Barca bile öyle değil mi? Bugünkü Shaktar ise asla devrilemeyecek bir takım değil!

İstanbul’daki maçın sonucuna değil de; oyuna bakarsak.. Fenerbahçe “aslında” mükemmel bir skorla sahaya çıkacak bu akşam.. Tek bir gol atttığı takdirde 1-1lik skor bile tur atlamaya yetiyor.. Bunu mümkün kılan da İstanbulda’ki maçta “gol yememiş” olmak mucizesi..

Açık söyleyeyim, bugünkü F.Bahçe, Shaktar kan kaybetmiş olmasına rağmen oyun anlayışı bakımından daha geride.. Bir başka (klişe) deyişle Shaktar daha Avrupai F.Bahçe’den..

Yeni bir teknik direktör, bir sürü yeni adamla kısa zamanda ahenk yakalamak zor elbette.. Ama Pereira oyun vizyonu açısından (birkaç iyi nokta dışında) çok olumlu sinyaller vermedi İstanbul’da..

Ve şundan emin olabilirsiniz ki..
Yeni bir teknik adamın takımına “bugün” neler yaptırabildiğine değil; neler YAPTIRMAK İSTEDİĞİNE bakarsanız şayet..

Uzun vadede neler olabileceğine dair ayağı yere sağlam basan kuvvetli-doğru tahminler yapabilirsiniz bugünden.. F.Bahçe için “çok olumlu sinyaller vermedi” deyişimin kaynağı bu..
En başta ve hep dediğim gibi, tek bir gecede herkesin her sonucu alması mümkün.. Türkiyemiz’i temsil eden F.Bahçemiz’e başarılar..

FUTBOLA AKIL GÖZÜYLE BAK; 2019 

Başka yazı yok