Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

KATAR bize ne katar?

Fikrimin İnce Golü

Katar sıralamada Dünya 85.si, o da Kasım’da 7 basamak yukarı çıkarak.. 2015 Asya Kupası’nda “0” puanla grubunda sonuncu olmuş.. İlk bakışta, ne işimiz var Katar’la? dedirten bir tablo..

Maç başlıyor; kısa bir süre sonra -Ya, bunlar hiç de fena işler yapmıyor, derken, bir de gol atıp soyunma odasına önde gidiyorlar..

Ve Al Pacino kulaklarımızı çınlatıyor:

Hiçbirşey göründüğü gibi değildir!

Bir de 2. Yarısı var

Milli Takımımız 2. yarıya baskılı başlıyor.. 59’da bir set oyunundayken Katar topu kazanıyor ve kontr’a çıkıyorlar.. Atak “SAĞBEK” Mohammed Musa‘nın enfes dış pasıyla başlıyor! Ve kalemizde net bir gol pozisyonu..

Net gol Poz Volkan Babacan engelliyor Katar-Türkiye 1-2 Haz. maçı

Net gol Poz Volkan Babacan engelliyor Katar-Türkiye 1-2 Haz maçı

Volkan Babacan, nefis dip-dış gol dokunuşunu başarıyla engelliyor neyseki.. Ama topu ‘sıfır”dan geri çevirip o gol pasını veren “SOLBEK”  Abdelkarim Hassan’ın durmaya niyeti yok.. Bir hamleyle Volkan’ı geçip pası veriyor! Üst üste 2. kez net gol pozisyonu!

Sağbek Musa Gol Poz X KATAR - TR 1-2 HAZ 20151113Bu net pozisyonda kötü bir vuruş yapıyorlar ama vuruşu kimin yaptığı çok önemli!?

SOLBEK‘in 2 kez gol pası verdiği bir kontratakta, gol vuruşunu yapan, SAĞBEK Musa! Hani şu kontratağı nefis bir dış pasla en geriden başlatan sağbek!..

İster imren.. İster..

Katar’ın maçı 2-0’a getirmesini engelleyen tek şey Musa’nın iki boş köşe varken göbeğe – kalabalığa vurması.. işte bu pozisyon sonrası Fatih Terim & Katar T. Direktörü Jose Carreno’nun tepkileri Çok manidar, değil mi?

Dünya 85.si Katar karşısında bu pozisyonları vermek savunmamız açısından elbette çok düşündürücü. Maç sonunda Millilerimiz kazanmayı becerseler de; ‘hücum’ boyutunda, Katar’ın imrenmemizi – düşünmemizi gerektiren işler yaptığı da çok açık..

Cımbızlama yapma Şevket!

Tek bir pozisyon üzerinden  bu sonuçlara vardığımız da sanılmasın.. İşte bunun 10 dak. öncesi; 49’da Katar’ın bir başka ‘net’ pozisyonu:

Vuruşu yapan yine SAĞBEK Musa!.. Peki, o esnada, ters taraftan 18’imize giren kim acaba?

Sağbek Musa Gol Poz KATAR - TR 1-2 HAZ 20151113Sakın SOLBEK Hassan olmasın?

FUTBOLA AKIL GÖZÜYLE BAK; 2019 

Başka yazı yok