Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Karaman KİME bakıyor?

Fikrimin İnce Golü

Rize kendi evinde Akhisar‘a net bir skorla kaybetmiş; 0-2 ! Sürpriz var mı? Kimine göre belki ama, yok! Peki neden sürpriz yok?

Geçen hafta, Süper Lig’in en iyi futbolunu oynayan Beşiktaş‘a İstanbul’da zor anlar yaşatsa da.. Skor sadece 1-0 olsa da..  dikkatli gözler Rize‘nin defolarını görmüştü de, ondan!

Maç sonu, malum, Hikmet Karaman oyuncularını o “tek” gol için suçlamıştı:

Hikmet Karaman BJK RiZE 1-0  8H 201510018

 

“Yediğimiz golde bizden herkes hakeme bakıyor. Yani itirazı hakeme yapıyorlar. 7 kişi birden hakeme bakar mı? Bu gole üzülüyorum. Böyle golü yemeyeceksin. Ben kendimizi eleştiriyorum. Gözümüz topta, kulağımız hakemde olacak”

Karaman haklı şikayette.. İlke olarak haklı..

Hakem düdük çalana kadar bir futbolcu oyuna devam eder; etmeli..

Pratikte, sahada olan ise farklı…

Rize golü bedava mı yedi?

Beşiktaş o golü, Rize ma-aile hakeme bakarken,  bomboş-bedava işi atmadı. Hatta top, önce Rizeli Koray‘ın önünde kaldı. Ama Koray’ın zayıf sol’u – paniği topu uzaklaştıramamasına neden oldu.. 

Bu noktadan sonra da, “bedavadan” yemedi golü Rize.. Kalabalıkta, topu önce vurabileceği açıya çeken, sonra da “sıradışı” bir kalite ile vuran bir Quaresma vardı.. 2 Rizeli de basarken üstelik! Gol vuruşunun yapıldığı yer? Altıpas filan değil.. 18’in Dışı!

Quaresma Zor ve Nefis Gol BJK RİZE 1-0  8H 201510018

Quaresma Zor ve Nefis Gol BJK RİZE 1-0 8H 201510018

Kısır skor (1-0) aldatıcıydı.. Beşiktaş, önce zorlansa da, en az yarım düzine gol atabilecek pozisyonları da buldu.. Acaba bunda tek etken Rizeli oyuncuların bireysel savunma defoları mıydı?

Oğuzhan boş kaleye BJK RİZE 1-0  8H 20151018

Oğuzhan boş kaleye BJK RİZE 1-0 8H 20151018

Maç boyunca, bırak ötekileri, sadece Gökhan Töre‘nin defalarca taç çizgisi kenarında  topla “bomboş” buluşmasını gördük.. Bedava’ya! Ölümcül bir ikram, apaçık ve defalarca!..

G. Töre yine bomboş BJK RiZE 1-0  8H 20151018

G. Töre yine bomboş BJK RiZE 1-0 8H 20151018

Ve, kenardan buna müdahale etmeyip, bizler gibi bakan bir Karaman!..

Eleştirmek tamam da..

Oyuncularını kamuoyu önünde eleştiren Teknik Direktör’leri batı’da sıkça görüyoruz.. Bizim de itirazımız yok buna, yeter ki söyledikleri sağlam temele dayansın..

Ve bu eleştirileri yaparken, oyuncuların da; içlerinden yahut aralarında bunu sorgulayabilecekleri unuulmasın:

Sen kime bakıyordun hocam? Hem de maç boyu?

FUTBOLA AKIL GÖZÜYLE BAK; 2019 

Başka yazı yok