A password will be e-mailed to you.

Grosskreutz mu? De Bruyne mu ?

Fikrimin İnce Golü

Galatasaray’da kıyamet kopuyor.. KEVIN Grosskreutz transferinin FIFA tarafından geçersiz sayılması bir ilk herhalde ama acaba fiyasko’nun büyüğü bu Kevin mi?

Öteki KEVIN

Çok değil 18 ay önce Wolfsburg‘a 18 M Sterlin’e satıldığında, Jose Mourinho koca sezonda sadece 5 kez forma yüzü göstermişti KEVIN De Bruyne‘a. Gerekçesnin ipuçlarını da -her zaman yaptığı üzere- bir basın toplantısında önceden vermişti zaten: “İdmanlarda iyi çalışmıyor”

Mou “çalışmıyor”, Kevin de “bu doğru değil, idmanlarda en çok çalışanlardan biriyim” demişti.. Kime inanmalı?

Bir futbolcu kendine inanmayanlara en iyi cevabı sahada verir

KEVIN De Bruyne, Wolfsburg – geçen yıl:  10 GOL, 22 ASIST !

Yanlış okumadınız. Bundesliga gibi bir ligde 10 golün yanısıra tam YİRMİ İKİ asist!

De Bruyne‘nun bu performanının karşılığı adaya “transfer rekoru” kırarak dönmek oldu.. Hem de daha 2 hafta önce Mou‘nun Chelsea‘sini 3-0 devirmiş bir M.City‘ye transfer olarak..

G.Saray Kevin’den ne kadar zarar etti?

Manevi zarar önemli, hem G.Saray hem Mourinho “KEVIN”lerde prestij kaybetti. İki taraf da baskı altında şimdi ama bunu tartıya vurmak zor..

Ama finansal rakamlara bakınca somut bir mukayese var: G.Saray’ın oynatamayacağı halde Kevin Grosskreutz’a ödeyeceği para:  925 bin Euro!

Chelsea cephesi

Chelsea’nin 18 Milyon’a sattığını 54 Milyon’a sattı Wolfsburg! Fark 36 M Sterlin! En çok 47 Milyon önerdik, diye yeminler eden City’nin 2 hafta sonra şakır şakır ödediği arasındaki fark bile.. 7 M Sterlin!

FUTBOLA AKIL GÖZÜYLE BAK; 2024 

Başka yazı yok